Bugun...


Lütfü Caner


facebook-paylasAk Parti Darbecileri Niye Görmedi Diyorlar?
Tarih: 12-11-2016 00:27:00 Güncelleme: 12-11-2016 00:30:00


 

  Yazılı ve görsel medyada, zaman zaman bazı siyasilerin ve bazı mevki makam sahiplerinin FETÖ’cü yapılanma ile ilgili bazı açıklamalarına rastlıyoruz.  Diyorlar ki:  Efendim, Ak Parti neden şimdiye kadar bu paralel FETÖ’cü yapılanmayı fark etmedi?  Kusura bakmayın ama bu söylemi dilendirenlerin hiç birisi gerçek doğruları söylemiyor. Çünkü  Türkiye’de ülkenin bütün kurum ve kuruluşlarına sızmış olan bu FETÖ’cü  yapılanma, Ak Partinin kurulduğu 2000 binli yıllarda, yani son 12 yılda kurulmadı..

  Evet, FETÖ’cü yapılanmanın kökleri, ta 1960 ve 1970’li yıllara dayanıyor. 1970’li yıllarda Fethullah Gülen hareketi, tam olarak faaliyetlerine başlıyor ve FETÖ’cü yapılanma, dönemin Adalet partisi içinde yeterince palazlanıyor . Ve daha sonra 12 Eylül darbesi ile değişik bir konsepte giriyor ve Kenan Evren yönetiminin içine sızma hareketi başlıyor ve yerleşebildikleri kadar darbeci Kenan Evren yönetimden faydalanıyorlar.

  Ve daha sonra 1984’te kurulan Anavatan Partisinin içine sızmalar başlıyor ve Anavatan Partisi’nden milletvekilliği başta olmak üzere; koparabildikleri kadar çeşitli imkanlar elde ediyorlar.. Ve bu süreç böyle devem edip gidiyot. 1993 yılında Süleyman Demirel’in Doğru yol partisi ve SHP koalisyonunda, devletin çeşitli kademelerine bu sızma hareketi aynen devam ediyor ve hiç bir iktidar bunun farkına varmıyor.  Ve 1997 yılında, Rahmetli Necmettin Erbakan, Doğru Yol partisi ile kurduğu koalisyon hükümeti ile bunun farkına varıyor ve bu FETÖ’cülerin devlete sızmalarının önünü kesiyor..

  Necmettin Erbakan'ın 1997 yılında kurduğu Refa Yol koalisyon iktidarı ile, bu FETÖ’cü sızmaların önü kesince, Fethullah Gülen Refah yol iktidarının devirmek için, elinde gelen her türlü imkanı seferber ederek, 28 Şubat’ın  darbeci paşalarının yanında yer alıp, Necmet’tin Erbakan iktidarına saldırmaya başlıyor ve adeta Erbakan’a karşı gizli bir savaş başlatıyor Fethullah Gülen..

  11 aylık iktidarı döneminde, Rahmetli Prof. Dr. Necmettin Erbakan, Türkiye’ye çok önemli hizmetler yapmıştır. Necmettin Erbakan bu ülkede, Başbakan ve Başbakan Yardımcılığı görevlerinde bulunmuş. 1974’te ahlak ve maneviyat diyerek, İlahiyat Fakültelerini ve İmam Hatip Liselerini kurmuştur. Fakat dış güçlerin telkinleri ile maalesef Kayıp Trilyon iddiası ortaya atılarak, Erbakan Hoca siyasette yasaklı hale getirilmiştir. Rahmetli Erbakan’a yapılan saldırıların en büyük nedeni ise, İslam ülkeleri arasında, ( D8) projesini hayata geçirmes, içeride ve dışarıda yıllardır, Türkiye’yi sömüren dış güçleri Erbakan’a karşı düşman yapmıştır.

  28 Şubat döneminin bazı gazete başlıklarına baktığınızda, Fethullah Gülen’in nasıl Refah yol iktidarına saldırdığını çok açık bir şekilde görürsünüz. Çünkü Refah Yol İktidarı, Amerikan, İsrail ve İngiltere'nin menfaatlerine ters düştüğü için, yoğun bir şekilde içerideki bazı DIŞ DESTEKLİ görsel ve yazılı medyanın saldırılarına uğruyordu. Ve nihayet 28 Şubat’ta, Necmettin Erbakan’ı iktidarını istifa ettirmeyi başardılar,  Amerikan ve İsrail’in isteği üzerine.

28 Şubat döneminin bir paşası, bu gerçeği televizyonlarda açık bir şekilde itiraf etmişti..

  Daha sonra Bülent Ecevit’tin kurduğu üçlü koalisyon iktidarı, zaten tamamen Fethullah Gülen’in kucağına düşmüş gibiydi. Mesela, yıllardır Necmettin Erbakan gibi bir Müslüman lideri düşman gibi gören Fethullah Gülen, solcu, İslam’a ve din karşı olan Bülent Ecevit için ne diyordu: Kıyamet’te bana şefaat hakkı verilirse, Ecevit’e şefaat ederim diyordu. İşte Fethullah Gülen gerçeği buydu.

  Şimdi birileri kalkımış,  Efendim Ak Parti neden Paralel yapılanmayı görmedi diye soruyor?          

Paralel yapılanma, Ak Partinin iktidara geldiği 2002 seçimlerinde, tek bir oy bile Ak partiye vermedi. Çünkü Fethullah Gülen’in bütün hesapları, DSP ve Hüsamettin Özkan üzerine yapılıyor ve ayrıca Amerika’nın gönderdiği Kemal Devriş arasında bazı siyasi hesaplar yapıyordu Fethullah Gülen.  Ak Parti’nin % 34.4’le iktidar olacağını düşünmedikleri için, ilk seçimde Ak Partiyi desteklemediler.

  Ancak Paralel yapılanma, Ak Partinin tek başına iktidar olduğunu görünce, 2004 yerel seçimleri ile yavaş yavaş, Ak partinin de içine sızmaya başladılar. Fakat kendilerini kamufle ederek, asıl niyetlerini gizleyerek AK partiyi destekliyormuş gibi görünmeye başladılar.

  Evet, 2011’de,  dönemin Başbakan’ı R.Tayyip Erdoğan, bu cemaatin bazı durumlarında son derece rahatsız oldu ve bazı tedbirler almaya başladı ve cemaat ile devletin arasına bir sınır koymaya çalıştı. İşte FETÖ’cü paralel yapılanma bundan hiç hoşlanmadı bazı tavır ve davranışları ile dönemin Başbakan’ı R.Tayyip Erdoğan’a şu mesajları vermeye çalıştılar: sen kimsin R. Tayyip Erdoğan? Bizim arkamızda Amerika var. İsrail var. Vatikan var. Biz, 50 yıldır bütün iktidarlara her istediğimizi kabul ettirdik.

Biz istediğimiz zaman seni siyasetten yok ederiz demeye getirdiler durumu..

FETO’cular, R. Tayyip Erdoğan’a şu mesajı vermeye çalıştılar, biz senin eski liderin Erbakan’ı 28 Şubat’tan nasıl ki siyasetten yok etti isek, seni de aynı şekilde siyasetten sileriz mesajları vererek, 17 ve 25 Aralık dönemine kadar çeşitli baskı ve dayatmaları sürdürmeye çalıştılar. Fakat baktılar ki R.Tayyip Erdoğan bunları hiç hesaba bile almıyor, işte o zaman 17 ve 25 Aralık’ta asıl iç yüzlerini göstererek,  iktidarı devirmek için ellerinden gelen her türlü plan proje ve argümanları devreye sokarak, bütün plan ve projelerini sergilemeye başladılar. Evet, Ak parti neden bunları görmedi diyenler asıl doğruyu söylemiyor ve resmen yalan söylüyorlar.

Çünkü Ak parti 2011’den itibaren bu paralel yapılanmanın gerçek yüzünü görmeye başladı ve tedbir almaya başladığı için, 17 ve 25 Aralık’ta gerçek olay patlak verdi. Ve işte 15 Temmuz’da da. 78 milyon vatandaşımız bu FETÖ’cü paralel terör yapılanmasının gerçek iç yüzünü, 241 şehit vererek gördü...

Peki, şimdi bu bazı art niyetli kişilere soruyoruz; 1970’ten bu yana gelip geçmiş bütün iktidarların içine sızmış olmalarına rağmen, hiç bir iktidar sesini çıkarmamış ve bu paralel yapılanmayı görmemezlikten gelmişler kendi siyasi menfaatleri için? Yalınız Refah Yol İktidarı ve Ak Parti iktidarı bu paralel FETÖ’cü yapılanmayı deşifre etmiş ve gün yüzüne çıkarmıştır.  İşte 78  milyon milletimizin gördüğü gibi, Türkiye 15 Temmuz’da, resmen bir felaketin eşiğinden dönmüş ve parçalanmaktan kurtulmuştur..

Evet, 16 Temmuz sabahı, Türkiye Cumhuriyeti yeninden kurulmuştur.

 İşte bu tarihi gerçeği herkesin bilmesi ve kabul etmesi gerekir. FETÖ cü terör örgütüne karşı, yalınızca Refah Partisi ve Ak Parti karşı çıkmuştır. Bu her iki partinin dışındaki diğer bütün siyasi iktidarlardır, bu gerçeği görmemezlikten gelmişlerdir. Artık 78 milyon vatandaşımız bu gerçeği çok açık bir şekilde biliyor.        

  Hiç kimse bu tarihi gerçekleri  yüce milletimizden saklaya kalkmasın...

 

Saygılarımla. / lutfucaner44@gmail


Bu yazı 26729 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
YAZARLAR
SON YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ
 • URFA RESİMLERİ
  URFA RESİMLERİ
 • MALATYA RESİMLERİ
  MALATYA RESİMLERİ
 • KAYSERİ RESİMLERİ
  KAYSERİ RESİMLERİ
 • İSTANBUL RESİMLERİ
  İSTANBUL RESİMLERİ
 1. URFA RESİMLERİ
 2. MALATYA RESİMLERİ
 3. KAYSERİ RESİMLERİ
 4. İSTANBUL RESİMLERİ
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Azdin Erdoğan / Elimde değil
  Azdin Erdoğan / Elimde değil
 • KIVIRCIK ALİ / BİR SELAM SAL SABAH OLSUN
  KIVIRCIK ALİ / BİR SELAM SAL SABAH OLSUN
 • İZZET YILDIZHAN / AY BULUTA GİRMİŞ
  İZZET YILDIZHAN / AY BULUTA GİRMİŞ
 • CELAL ÇOLAK / DUYDUN MU / 2010
  CELAL ÇOLAK / DUYDUN MU / 2010
 • İzzettin Aydoğan ( Lo Askero ) Pötürge Türküsü / Kürtçe
  İzzettin Aydoğan ( Lo Askero ) Pötürge Türküsü / Kürtçe
 • Selahattin Demircan / Gule Zeman - Kürtçe İlahi
  Selahattin Demircan / Gule Zeman - Kürtçe İlahi
 1. Azdin Erdoğan / Elimde değil
 2. KIVIRCIK ALİ / BİR SELAM SAL SABAH OLSUN
 3. İZZET YILDIZHAN / AY BULUTA GİRMİŞ
 4. CELAL ÇOLAK / DUYDUN MU / 2010
 5. İzzettin Aydoğan ( Lo Askero ) Pötürge Türküsü / Kürtçe
 6. Selahattin Demircan / Gule Zeman - Kürtçe İlahi
VİDEO GALERİ
YUKARI