Bugun...


Lütfü Caner


facebook-paylasAvrupa Parlamentosu ve Batı’nın Gerçek Yüzü!
Tarih: 12-11-2016 22:22:00 Güncelleme: 16-11-2016 19:15:00


 

ABD ve Batı Dünyasının son yıllarda Müslümanlara karşı takındığı tavır ve davranışları, Hristiyan Batı Dünyasının Müslümanlara nasıl baktığının en açık örneğidir. Türkiye başta olmak üzere, bütün İslam ülkeleri şapkalarını önlerine koyup  mutlaka  bundan önemli dersler çıkarmalıdırlar. Örneğin Avrupa Parlamentosunun  bir kaç gün önce ortaya koyduğu tavrı, artık bardağı taşırmıştır.

Geçtiğimiz günlerde, Cumhuriyet gazetesinde bazı kişilerin terör örgütü PKK ile ilişkisi olduğu iddiası ile yapılan operasyondan dolayı, Avrupa Parlamentosu “bizin kırmızı çizgilerimiz aşıldı” diyormuş.

1-Peki, insana sormazlar mı; 6 yıldır her gün Suriyelilerin üzerine varil bombaları yağarken, savaştan kaçan ailelerin çocuklarının bedenleri her gün Akdeniz kıyılarına vururken, Suriye’de şu ana kadar 600 bin insan öldürülürken, Avrupa Parlamentosunun kırmızı çizgileri aşılmıyor?

2-Irak işgal edilirken ve 2 Milyon insan öldürülürken, Ebu Gureyb ceza evinde Irak’lılara Amerikalılar tarafından köpeklerle işkence edilirken, Avrupa Parlamentosunun kırmızı çizgileri aşılmıyor?

3-Mısır’da Sisi darbe yapıp, Halkın % 52 ile seçtiği Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi’yi idamla yargılarken, 3000 bin kişi kurşunu dizilirken, Avrupa parlamentosunun kırmızı çizgileri aşılmıyor?

4-İsrail 67 yıldır, Filistin topraklarını işgal etmiş ve her gün halkın üzerine fosfor bombaları yağdırırken, Avrupa Parlamentosunun kırmızı çizgileri aşılmıyor?

5- Geçtiğimiz 15 Temmuz’da, Türkiye Büyük Millet Meclisi, MİT, Emniyet binası ve Cumhurbaşkanlığı sarayı savaş uçakları ile bombalanırken, köprüler ve hava limanları, FETÖ’cü terörist, darbeci askerler tarafından işgal edilip 241 insanımız şehit edilirken, Avrupa Parlamentosunun kırmızı çizgileri aşılmıyor?

6- 35 yıldır PKK terör örgütü Güneydoğu sınırımızda terörsit faaliyetler içinde ve 50 bin asker, polis, sivil insanımızı katledip şehit ederken, Avrupa Parlamentosunun kırmızı çizgileri aşılmıyor?

7- Geçtiğimiz  yıl, teröristler bir savcımızı rehin alıp makamından şehit ederken, Avrupa Parlamentosunun kırmızı çizgileri aşılmıyor?

8-Evet, yıllardır bütün bu olaylar olurken, sesini çıkarmayan  Avrupa Parlamentosu: FETÖ ve PKK’nın sesi olan Cumhuriyet Gazetesine dokunulunca kırmızı “çizgilerimiz aşıldı” diyormuş.

Yani  kısacası Avrupa Parlamentosunun bu açıklaması ile, ABD ve Batı Dünyasının Müslümanlara karşı olan çirkin bakış açısını çok açık ve net bir şekilde sergilemiş oluyor. Yıllardır Demokrasi falan dedikleri demek ki hep palavra. Hristiyan Batı Dünyası, geçmişte Osmanlı döneminde kalan kuyruk acılarından dolayı, Müslümanlara karşı kin ve neftlerini sergiliyor ve Müslümanları insan yerine bile koymadıklarını söylemeye çalışıyorlar.

Evet, geçmişte Osmanlı devletine karşı olan kinlerinin kusuyorlar. Ve dolaysı ile, son 14 yıldır her gün biraz daha güçlenen bir Türkiye’yi bir türlü içlerine sindiremiyorlar. Onun için, Ortadoğu İslam devletleri nezdinde rol model olan bir Türkiye’yi bölüp parçalamanın plan ve projelerini artık açık açık uygulamaya çalışıyorlar.

ABD, İngiltere, Fransa, Almanya ve İsrail, artık niyetlerini gizlemeye bile gerek görmüyor ve mutlaka R.Tayyip Erdoğan’ın gitmesi gerektiğini a

çık açık söylüyorlar. Çünkü güçlü bir lider ve güçlü bir Türkiye asla ve asla ABD ve Batı Dünyasının işine gelmiyor. Türkiye güçlendikçe, yıllardır Ortadoğu yu sömüren bu egemen ve vesayetçi Batılı güçler, Ortadoğu’da şimdiye kadar sömürdükleri  imkanlarının ellerinden gideceğini çok iyi biliyorlar. İşte asıl bütün telaşları bundan dolayıdır.

Maalesef bölge ülkelerinde sınır komşumuz İran, yayılmacı Şii politikalarından dolayı, bu gerçekleri hep görmemezlikten gelmeye çalışıyor. Oysa ki daha yakın tarihte, ABD ve bütün Batı Dünyası Saddam Hüseyin’i kışkırtarak 9 yıl İran’a saldırttı. Maalesef İran ABD ve Batının kemdisene kurduğu bu tuzaktan  gereken dersleri bir türlü çıkartmıyor ve bölgede çıban başı olmaya devam ediyor.

Son 6 yıldır, Suriye’de hayatını kaybeden 600 bin insanın vebali, İran’ın boynunda dır. İran’ın yöneticileri yarın Kıyamet gününde bunun hesabını asla ve asla vermeyeceklerdir.

Evet, yazımızın başınada, Avrupa Parlamentosunun kırmızı çizgi açıklamasında söze başlamıştık. Yani kısacası; halkı ve yöneticileri Müslüman olan bütün ülkeler şapkalarını önlerine koyup bütün bu olanlardan önemli dersler çıkarmalıdırlar. Aksi takdirde, gözü dönmüş olan ABD ve Batı Dünyası amaçlarına ulaşmak için, bölgede terör ve katliamlarına çeşitli şekillerde devam edeceklerdir. Tek Çözüm: İslam Birliği ve Alah’ın ipine sarılmaktır. Bundan başka da bir çözüm yoktur...

 

Saygılarımla. / lutfucaner44@gmail.comBu yazı 27008 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
YAZARLAR
SON YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ
 • URFA RESİMLERİ
  URFA RESİMLERİ
 • MALATYA RESİMLERİ
  MALATYA RESİMLERİ
 • KAYSERİ RESİMLERİ
  KAYSERİ RESİMLERİ
 • İSTANBUL RESİMLERİ
  İSTANBUL RESİMLERİ
 1. URFA RESİMLERİ
 2. MALATYA RESİMLERİ
 3. KAYSERİ RESİMLERİ
 4. İSTANBUL RESİMLERİ
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Azdin Erdoğan / Elimde değil
  Azdin Erdoğan / Elimde değil
 • KIVIRCIK ALİ / BİR SELAM SAL SABAH OLSUN
  KIVIRCIK ALİ / BİR SELAM SAL SABAH OLSUN
 • İZZET YILDIZHAN / AY BULUTA GİRMİŞ
  İZZET YILDIZHAN / AY BULUTA GİRMİŞ
 • CELAL ÇOLAK / DUYDUN MU / 2010
  CELAL ÇOLAK / DUYDUN MU / 2010
 • İzzettin Aydoğan ( Lo Askero ) Pötürge Türküsü / Kürtçe
  İzzettin Aydoğan ( Lo Askero ) Pötürge Türküsü / Kürtçe
 • Selahattin Demircan / Gule Zeman - Kürtçe İlahi
  Selahattin Demircan / Gule Zeman - Kürtçe İlahi
 1. Azdin Erdoğan / Elimde değil
 2. KIVIRCIK ALİ / BİR SELAM SAL SABAH OLSUN
 3. İZZET YILDIZHAN / AY BULUTA GİRMİŞ
 4. CELAL ÇOLAK / DUYDUN MU / 2010
 5. İzzettin Aydoğan ( Lo Askero ) Pötürge Türküsü / Kürtçe
 6. Selahattin Demircan / Gule Zeman - Kürtçe İlahi
VİDEO GALERİ
YUKARI