Bugun...


Lütfü Caner


facebook-paylasBir Üst Aklın Türkiye’ye Savaş İlanı
Tarih: 14-01-2017 02:48:00 Güncelleme: 14-01-2017 02:50:00


Bölgedeki çıkar ve menfaatleri gereği, nasıl ki üst akıl diye tabir ettiğimiz Batı Haçlı zihniyeti 100 yıl evvel Osmanlıyı yıkıp Ortadoğu'yu istedikleri gibi dizayn edip küçük küçük devletçikler kurdular ise, işte şimdi de aynı üst akıl dediğimiz başta ABD, İngiltere, Almanya, Fransa ve İsrail, nasıl ki Ortadoğu’ya demokrasi getiriyoruz diyerek 9 yıl İran ile Irak’ı biri birileri ile savaştırdılar ve daha sonra Afganistan’ı işgal edip çökertiler. Irak’ı, Libya’yı, Suriye’yi, işgal ettiler. Mısırda % 52 ile seçimi kazanmış olan Muhammed mursi’yi devirip darbeci  Sisi rejimini desteklediler ise, işte o bir üst aklın çıkar ve menfaatleri gereği bölge ülkelerine yıllardır yaptıkları gibi, şimdi de sıra Türkiye’ye geldi onların çıkar ve menfaatleri gereği..

Evet, 15 Temmuz darbe girişimi, Türkiye’de her 10 yılda bir olduğu gibi, asla ve asla rutin bir darbe girişimi değildi. Bilhassa bir üst akıl diye tabir ettiğimiz ülkeler olan Amerika, İngiltere, Almanya, Fransa ve İsrail’in bir fiil içinde olduğu Türkiye’yi bölme parçalama girişimiydi. Darbe girişiminin kıssa sürede milletimiz tarafından kahramanca bertaraf edilmesinden ve önlenmesinden  sonra, Amerika başta olmak üzere Batılı ülkelerin nasıl morallerinin bozulduğunu ve nasıl üzüldüklerini Türkiye başta olmak üzere bütün Dünya gördü..

 

Son 14 yılda Türkiye’nin ekonomide, savunmada, uluslararası ilişkilerde, dış ticarette, içerideki sosyal ve siyasal yaşamda geldiği refah düzeyi bir üst aklın hiç ama hiç istemediği bir durumdu. Daha dün 2002’lere kadar bir milyar dolar borç para için Batı’nın kapılarından bekleyen Türkiye, şimdi G20 diye bilinen ülkeler arasına girmiş ve IMF’ye borç verecek duruma gelmişti..

İşte bir üst akıl dediğimiz, ABD başta olmak üzere, Batı Haçlı zihniyeti bölgedeki çıkar ve menfaatleri gereği bu durumu asla ve asla asla kabul edemezlerdi. 15 Temmuz gecesinden üç gün önce, PKK, PYD, YPG ve DEAŞ sınırımızdan hazır bir vaziyette incirlik üstündeki ABD’li komutanlardan kendilerine verilecek talimatı bekliyorlardı..

 

Bölgede görev yapan ordumuzun içindeki bazı hain darbeci teröristlerde, bu durumu bekledikleri için, sınırdaki devriye görevlerini bilerek gevşetmişlerdi 15 Temmuz gecesi. 15 Temmuz gecesi Yüce Türk milletinin kahramanca direnişi olmasaydı, bir üst aklın FETÖ’cü teröristler vasıtası ile tertiplediği darbe ile Türkiye Ankara’dan itibaren iki parçaya bölünecekti 15 Temmuz gecesi..

Ankara’dan doğu sınırımıza kadar Ermeni  Komünist bir Kürt devleti kurulacaktı. Ankara’dan Edirne ye kadar ise, ipleri Amerika ve İngiltere’nin elinde olan ve onların ön gördüğü küçük sözde bir Türkiye olacaktı. Bu söylediklerimiz bir komplo teorisi değil, gerçeğin tah kendisi idi. İncirlik üstünde her an harekete geçmeyi bekleyen Amerikalı komutanların planlarını, Yüce Allah’ın verdiği cesaretle ilk önce Baş komutan R. Tayyip Erdoğan milletimizi meydanlara davet etmekle bozdu. Ve daha sonra sayısız kahramanlar ortaya çıkarak,  üst aklın 45 yıllık planlarını bir bir bozdular 15 Temmuz gecesi..

 

İşte Amerikalıların planları bozan kahraman komutanlardan biri de, incirlik üstünde  elektrikleri kapatıp Amerikan ve diğer ülkelere ait uçakların havalanmasını engelleyen kahraman bir Türk subayı idi. Ve daha sonra Ömer Halis Demir gibi bir kahramanın  Ankara’dan 360 tankın dışarı çıkmasını önlemesi büyük bir kahramanlıktı.

 

Elbett ki 15 Temmuz gecesinde daha nice saysız kahramanlarımız vardı, onları elbette ki hiç bir zaman millet  olarak unutmayacağız..

 Fakat şimdi bizim topyekûn millet olarak üstünde durmamız gereken asıl önemli olan ikinci bir durum ise: bir üst akıl dediğimiz, başta Amerika olmak üzere, İngiltere, Almanya, Fransa ve İsrail’in istihbarat örgütleri gözlerimizin içine baka baka terörü destekleyerek, Türkiye’yi dize getirmeye çalışmaktadırlar. Onlar Ortadoğuyu parçalayıp biri birine kapıştırıp ürettikleri silahlarını satmak  ve İsraili bölgede rahatlatmak isterken, Türkiye milletinin huzur, selameti ve çıkarları gereği bunu önlemeye çalışması, işte o, üst akıl dediğimiz ülkelerin artık Türkiye’ye tahammül edemez duruma getiriyor ve asıl iç yüzlerini ortaya çıkarıyor..

 

Amerika ve Batı Dünyası demek istiyor ki; daha 95 yıl önce zorla Osmanlıyı parçaladık, Şimdi bir daha Türkiye’nin güçlenmesine asla ve asla izin verecek kadar aptal değiliz.. Onun için bu üst akıl dediğimiz devletler, terörle Türkiye’yi durdurmaya çalışarak amaçlarına ulaşmaya çalışıyorlar. Açık ve net olarak demek istiyoruz ki,  her ne kadar ismi açıkça söylenmemiş olsa da, Amerika, İngiltere, Almanya Fransa, ve İsrail Türkiye’ye karşı üstü kapalı bir savaş ilan etmiş durumdalar.  Türkiye’ye demek istiyorlar ki; sen Suriye’ye Irak’a ve kısaca Orta doğuya karışma ve bizim her dediğimize 2002’ye kadar Türkiye’de olduğu gibi, sen de boyun eğ Ey R. Tayyip Erdoğan demek istiyorlar...! 

 

Saygılarımla / lutfucaner44@gmail.comBu yazı 25757 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
YAZARLAR
SON YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ
 • URFA RESİMLERİ
  URFA RESİMLERİ
 • MALATYA RESİMLERİ
  MALATYA RESİMLERİ
 • KAYSERİ RESİMLERİ
  KAYSERİ RESİMLERİ
 • İSTANBUL RESİMLERİ
  İSTANBUL RESİMLERİ
 1. URFA RESİMLERİ
 2. MALATYA RESİMLERİ
 3. KAYSERİ RESİMLERİ
 4. İSTANBUL RESİMLERİ
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Azdin Erdoğan / Elimde değil
  Azdin Erdoğan / Elimde değil
 • KIVIRCIK ALİ / BİR SELAM SAL SABAH OLSUN
  KIVIRCIK ALİ / BİR SELAM SAL SABAH OLSUN
 • İZZET YILDIZHAN / AY BULUTA GİRMİŞ
  İZZET YILDIZHAN / AY BULUTA GİRMİŞ
 • CELAL ÇOLAK / DUYDUN MU / 2010
  CELAL ÇOLAK / DUYDUN MU / 2010
 • İzzettin Aydoğan ( Lo Askero ) Pötürge Türküsü / Kürtçe
  İzzettin Aydoğan ( Lo Askero ) Pötürge Türküsü / Kürtçe
 • Selahattin Demircan / Gule Zeman - Kürtçe İlahi
  Selahattin Demircan / Gule Zeman - Kürtçe İlahi
 1. Azdin Erdoğan / Elimde değil
 2. KIVIRCIK ALİ / BİR SELAM SAL SABAH OLSUN
 3. İZZET YILDIZHAN / AY BULUTA GİRMİŞ
 4. CELAL ÇOLAK / DUYDUN MU / 2010
 5. İzzettin Aydoğan ( Lo Askero ) Pötürge Türküsü / Kürtçe
 6. Selahattin Demircan / Gule Zeman - Kürtçe İlahi
VİDEO GALERİ
YUKARI