Bugun...


Lütfü Caner


facebook-paylasGÜÇLÜ TÜRKİYE’NİN DOĞUŞU SANCILI OLACAK (1)
Tarih: 29-12-2016 18:09:00 Güncelleme: 29-12-2016 18:44:00


 

Dünya’da ülkeler arasında dengeler artık eskisi gibi işlemiyor.  Dünya'daki yapay ve vesayetçi sürecin gereği, ister istemez dengeler değişiyor. Bir zamanların iki kutuplu Dünyası artık çok kutuplu versiyonları doğuruyor. Bir zamanlar İki kutuplu ABD ve Sovyet Rusya konuşulurken, son yüz yıllık sürecin olumsuzlukları nedeni ile üçüncü blok olarak, (ŞENGAY) beşlisi ortaya çıkmıştır.

 

  Son yüz  yıllık süreçte egemen güçlerin artık tarihin tozlu raflarına kaldırdıklarını sandıkları Cihan imparatorluğu Osmanlı torunlarının küllerinden dirileceklerini Haçlı zihniyeti hiç biz zaman hesaba katmamıştı.

 Egemen  güçler; 1923’ten 2002 yıllarına kadar, Osmanlı’dan arta kalan Türkiye cumhuriyetini  istedikleri gibi vesayetçi bir mantıkla yönetmeye devam ederken,   2002’de hiç ummadıkları bir anda, Türkiye’den artık birçok şeyin değiştiğini gördüler. Hani bir ata sözümüzde söylendiği gibi, yiğit düştüğü yerden kalkar düsturu ile kolları sıvayan milletin evladı R.Tayyip Erdoğan, topyekun bir millileşme hareketi başlatmıştı.

Evet, son 14 yılda Türkiye ilk olarak savunmadan dışa bağımlılıktan kurtularak, savunma sanayi ihtiyaçlarının % 70’şini yapmayı başardı. Yani kısacası bu son 14 yılda  yapılan bütün hizmetleri tek  tek saymak yerine, başlıklar halinde kısaca belirtecek olursak; savunma, sağlık, ulaşım, yerel hizmetler, sosyal hizmetler, kültürel hizmetler, ihracat ve kısaca içeriden ve dışarıdan başarılan daha birçok ekonomik ve uluslararası hizmetlerle Türkiye 80 yıllık dış vesayet dönemi kabuğunu kırarak, son 14 yılda bölgesinden ve Dünya’da artık masada bende varım gerçeğini birilerine hatırlatmaya başladı.

 İşte asıl bütün hikaye buradan başladı. Amerika’nın 80 yıllık süreçte zaman zaman darbelerle ve son 35 / 40 yıldır  PKK terörü ile kontrol etmeye çalıştığı Türkiye'nin, İsrail karşısında edilgen, pasif zayıf iktidarlarla idare edilmesini sağlamaya çalışıyordu.  R.Tayyip Erdoğan’la  80 yıllık uluslararası vesayet kabuğunu kırmış ve artık masada bende varım diyordu. İşte Türkiye’nin gelişen yeni bu durum karşısında,  ister istemez süper güçler arasında büyük bir rahatsızlıklar yaşanmaya başladı. Daha yakın tarih 94 yıl evvel zor bela yıkıp parçaladıkları Osmanlının yeniden canlanmasına asla izin verilemezdi Haçlı zihniyetinin mantığına göre.

Türkiye Cumhuriyetinin son 80 yılında, Necmettin Erbakan’ın 1997’de kurduğu 11 aylık koalisyon hükümeti hariç, 80 yılda gelip geçen bütün iktidarları egemen süper güçler bir şekilde vesayetleri altına almış ve çeşitli şekillerde kontrol etmeyi başarmışlardı. Fakat 2001’de kurulan ve hemen bir yıl sonra üç Kasım  2002 genel seçimlerinden % 34’le tek başına iktidar olan R. Tayyip Erdoğan’ın lideri olduğu Ak Parti iktidarını hiç ama hiç beklemiyorlardı.

 Amerika ve İsrail’in düşüncesine göre; biz R.Tayyip Erdoğan’ı bir şiir okuduğu için, Belediye başkanlığında alıp sanki büyük bir suç işlemiş gibi içeri attırdık ve milletin gözünden itibarsızlaştırdık. Ve ayrıca mensup olduğu Refah partisini ise kapattık ve parçaladık. Bu islami kesim  bir daha 15 / 20 yıl kendine gelemez diye düşünüyordu vesayetçi zihniyet.

Fakat Yüce Rabbim, bu şer odaklarının bütün planlarını ve tuzaklarını 3 Kasım 2002’den bozdu..    /   lutfucaner44@gmail.com

 

(DEVAM EDECEK)Bu yazı 28076 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

ÇOK OKUNAN HABERLER
YAZARLAR
SON YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ
 • URFA RESİMLERİ
  URFA RESİMLERİ
 • MALATYA RESİMLERİ
  MALATYA RESİMLERİ
 • KAYSERİ RESİMLERİ
  KAYSERİ RESİMLERİ
 • İSTANBUL RESİMLERİ
  İSTANBUL RESİMLERİ
 1. URFA RESİMLERİ
 2. MALATYA RESİMLERİ
 3. KAYSERİ RESİMLERİ
 4. İSTANBUL RESİMLERİ
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Azdin Erdoğan / Elimde değil
  Azdin Erdoğan / Elimde değil
 • KIVIRCIK ALİ / BİR SELAM SAL SABAH OLSUN
  KIVIRCIK ALİ / BİR SELAM SAL SABAH OLSUN
 • İZZET YILDIZHAN / AY BULUTA GİRMİŞ
  İZZET YILDIZHAN / AY BULUTA GİRMİŞ
 • CELAL ÇOLAK / DUYDUN MU / 2010
  CELAL ÇOLAK / DUYDUN MU / 2010
 • İzzettin Aydoğan ( Lo Askero ) Pötürge Türküsü / Kürtçe
  İzzettin Aydoğan ( Lo Askero ) Pötürge Türküsü / Kürtçe
 • Selahattin Demircan / Gule Zeman - Kürtçe İlahi
  Selahattin Demircan / Gule Zeman - Kürtçe İlahi
 1. Azdin Erdoğan / Elimde değil
 2. KIVIRCIK ALİ / BİR SELAM SAL SABAH OLSUN
 3. İZZET YILDIZHAN / AY BULUTA GİRMİŞ
 4. CELAL ÇOLAK / DUYDUN MU / 2010
 5. İzzettin Aydoğan ( Lo Askero ) Pötürge Türküsü / Kürtçe
 6. Selahattin Demircan / Gule Zeman - Kürtçe İlahi
VİDEO GALERİ
YUKARI