Bugun...


Lütfü Caner


facebook-paylasPÖTÜRGE SAKKUŞAĞI ARINLI KÖYÜ CAMİSİ HİZMET BEKLİYOR !
Tarih: 23-11-2016 14:35:00 Güncelleme: 01-12-2016 02:58:00


 

Pötürge Sakkuşağı'nda, Eski ismi (Kortik) Olan ve Yeni İsmi Arınlı Olan Köyümüzün Camisi, Bazı Eksikliklerinden Dolayı Hayır Saiplerini Bekliyor...

Bugün Pötürgeli ve özelikle Sakkuşaklı tüm hemşehrilerimizin gündemine  önemli ve Ahiretlik bir hizmet  konusunu arz etmek istiyorum:

Değerli hemşehrilerim: malumunuz şu üç günlük fani dünya hayatında, bizlerinde bir vakti zamanı vardır. Yüce Rabbim, bazen küçük büyük demeden, ansızın kapımızı çalıp bizleri huzuruna çağırdığı zaman, hastalık, kaza, kalp krizi, yangın veya başka bir hadiseyi vesile kılarak, bu fani dünya’da vaktimizin tamamlandığını, süremizin dolduğunu bizlere arz ederek bedenimizden ruhumuzu alıyor ve topraktan gelen bedenimiz yine Allah’ın ikinci bir emri Kıyamet gününe kadar toprağa gidiyor ve Ruhumuz’da amelimizin iyi veya kötü durumuna göre, Berzah Aleminde Kıyamet gününü bekliyor.

İşte o dehşetli Kıyamet gününde, şu kısacık fani Dünya hayatında yaptığımız iyi veya kötü amellerimizle baş başa kalıyoruz.

İşte o, çetin Kıyamet gününde yaptığımız yanlışlıklardan ve işlediğimiz günahlardan dolayı son pişmanlıklarımız asla ve asla bize fayda vermeyecektir.  Evet  değerli kardeşlerim; işte onun için şu üç günlük fani dünya hayatında Ahirete göç etmeden önce, Yüce Rabbimizin rızasını kazanacağımız bazı ameller, bazı hayır hasenatlar ve hayırlı işler yapmamız bizlerin Ahireti için manevi menfaatımız ve manevi karımız olacaktır.

Değerli Pötürgeli ve Sakkuşaklı hemşehrilerim: Sakkuşağı yöresinde, eski ismi (Kortik) olan ve yeni ismi Arınlı köyümüzde, Kortikli hemşehrilerimiz yakın tarihte çok güzel bir cami yapmışlardır. Gerçekten bu cami görülmeye değer çok güzel ahiretlik bir eserdir. Yakın tarihte yapılan ve uzun süredir yöre insanlarının huzur içinde namazlarını kıldıkları bu güzel  eser, hayır sahipleri tarafından Arınlı köyümüzün hizmetine sunulmuştur. Bu güzel  camiyi Kortik köyümüze kazandıran tüm Müslümanlardan Allah razı olsun..

İşte bu eski ismi ( Kortik) olan Arınlı köyü camimizin çok küçük bazı eksiklikleri, uzun süredir bazı hayır sahiplerinin el atıp bu eksiklikleri gidermesini bekliyor. Evet değerli hemşehrilerim: bu söz konusu olan eksiklikler öyle büyük meblağ tutan eksiklikler değildir. İşte bu eksiklikleri sizlere arz etmek ve sunmak  istiyorum:

 

1-Caminin duvarları sudan ve başka nedenlerden dolayı zarar görmesin aşınmasın diye, Caminin etrafına 150 cm yüksekliğinde ve 35 metre uzunluğunda beton bir duvar örülmesi gerekiyor.

2- Caminin ön kısmında, 350 metre karelik alana imkansızlıktan dolayı henüz bir düzenleme yapılmadığı için, kilit taşı döşenmesi gerekiyor.

3- Caminin çeşmesi henüz tam olarak yapılmamış ve çok uygunsuz bir vaziyettedir. Çeşmenin düzgün bir şekilde düzenlenip cemaatin rahat bir şekilde abdestini alacağı bir düzenleme yapılması gerekiyor.

Değerli Pötürgeli, Sakkuşaklı ve Malatyalı hemşehrilerim: işte (Kortik) Arınlı köyü camimizin bu kısmi küçük bazı eksiklikleri uzun süredir bazı hayır sahiplerinin el atıpta bu eksiklikleri gidermesini bekliyor. 

Evet Değerli kardeşlerim: yarın Kıyamet gününde amel defterimizde bizlere büyük faydası olacak böylesine faydalı bir hayır işi olan, Allah’ın evi bu camiye bir katkınızın olmasını istemez’misiniz?

Bu yazımı okuyan, Malatya merkez de, Pötürge merkez de ikamet eden tüm Sakkuşaklılara şunu söylemek istiyorum: ben Lütfü Caner olarak elimden gelen bu yazıyı yazma imkanımı kullanarak, bu bazı küçük hizmetlerin yapılması konusunu siz değerli kardeşlerimin  gündemine Allah rızası için arz ettim. Maddi İmkanları olupta bu konuda duyarsız kalanları, Yüce Rabbim  mutlaka ki biliyor.

Ayrıca bu konuyu, Malatya il Müftülüğü ve Pötürge Müftülüğünün de gündemlerine önemle arz etmek istiyorum: Sayın değerli müftülerimizde bu konuya duyarlılık gösterirlerse; zan ediyorum bu konu daha çabuk hal edilir.

Konu ile ilgili ulaşılacak köy sakinleri ise: Ali Ayaydın Hoca.  Tel: 0537 844 09 26 / Zeynel Ayaydın: 0543 517 34 44. Bu söz konusu telefonlardan konu ile ilgilenen bu şahıslara ulaşılabilir.

 Pötürge ilçemizin ve Sakkuşağı yöremizin  imkanı olan tüm  vatandaşlarını, Arınlı (Kortik)  köyü camisinin bu bazı eksikliklerini Allah rızası için gidermeye davet ediyorum. Sizlerin de bu caminin hizmetinde, yarın Ahiret’te karşınıza çıkacak hayırlı bir ameliniz, bir katkınız olsun...

Yüce Rabbim: bu camimizin eksikliklerini giderecek tüm Müslüman kardeşlerimizden razı olsun. Amin...

 

Saygılarımla. / lutfucaner@gmail.com


Bu yazı 26850 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
YAZARLAR
SON YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ
 • URFA RESİMLERİ
  URFA RESİMLERİ
 • MALATYA RESİMLERİ
  MALATYA RESİMLERİ
 • KAYSERİ RESİMLERİ
  KAYSERİ RESİMLERİ
 • İSTANBUL RESİMLERİ
  İSTANBUL RESİMLERİ
 1. URFA RESİMLERİ
 2. MALATYA RESİMLERİ
 3. KAYSERİ RESİMLERİ
 4. İSTANBUL RESİMLERİ
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Azdin Erdoğan / Elimde değil
  Azdin Erdoğan / Elimde değil
 • KIVIRCIK ALİ / BİR SELAM SAL SABAH OLSUN
  KIVIRCIK ALİ / BİR SELAM SAL SABAH OLSUN
 • İZZET YILDIZHAN / AY BULUTA GİRMİŞ
  İZZET YILDIZHAN / AY BULUTA GİRMİŞ
 • CELAL ÇOLAK / DUYDUN MU / 2010
  CELAL ÇOLAK / DUYDUN MU / 2010
 • İzzettin Aydoğan ( Lo Askero ) Pötürge Türküsü / Kürtçe
  İzzettin Aydoğan ( Lo Askero ) Pötürge Türküsü / Kürtçe
 • Selahattin Demircan / Gule Zeman - Kürtçe İlahi
  Selahattin Demircan / Gule Zeman - Kürtçe İlahi
 1. Azdin Erdoğan / Elimde değil
 2. KIVIRCIK ALİ / BİR SELAM SAL SABAH OLSUN
 3. İZZET YILDIZHAN / AY BULUTA GİRMİŞ
 4. CELAL ÇOLAK / DUYDUN MU / 2010
 5. İzzettin Aydoğan ( Lo Askero ) Pötürge Türküsü / Kürtçe
 6. Selahattin Demircan / Gule Zeman - Kürtçe İlahi
VİDEO GALERİ
YUKARI