Bugun...


Lütfü Caner


facebook-paylasKILIÇDAROĞLU CHP’yi NEREYE GÖTÜRÜYOR ?
Tarih: 08-12-2016 16:37:00 Güncelleme: 08-12-2016 16:40:00


Geçtiğimiz hafta, İstanbul’da CHP ile HDP ortaklaşa bir miting yaptılar. Bu mitingin asıl amacı neydi; o mitinge giden çoğu insanların dahi bu mitingin asıl amacını ne olduğunu  anladığını pek zan etmiyorum?

Sözde bu mitinge milyonlarca İnsanın katılımını bekleyenler büyük bir hayal kırıklığı ile karşılaştı ve mitinge katılım çok çok düşük bir şekilde oldu. Ve Özelikle mitingde, CHP’liler tarafından taşınan Atatürk posterleri ile Terörist başı Öcalan’ın posterlerinin yan yana olması, milletimiz tarafından büyük bir tep ki ile karşılandı. CHP’nin tabanında bile büyük bir kitle bu duruma büyük bir tepki gösterdi. Çünkü CHP kurmaylarının bu duruma seslerini çıkarmaması, CHP’li önemli vatandaş kitlesi tarafında asla kabul edilemez bir tavırla olarak eleştirildi ve sert bir tepki ile karşılandı.

Kemal Kılıçdaroğlu ne yapmak istiyor?

 

Daha düne kadar meydanlarda, eğer bir darbe girişimi olursa; o tankların önüne ilk ben çıkarım diyen kılıçdaroğlu; maalesef  15 Temmuz gecesi sabah saat 10 kadar, mevcut durumlar netleşip darbe girişimine kalkışan FETÖ’cü teröristler yakalanıp  büyük ölçüde asayiş sağlandıktan sonra ortaya çıkıp açıklamalarda bulundu. Peki, insana sormazlar mı Sayın kılıçdaroğlu; hani sen darbeler karşı tankların önüne ilk ben çıkarım diyordun?  Peki, neden saat 10 kadar  ortalıkta yoktun?

 

Daha sonraki günlerde kendisine sorulduğunda; işte efendim ben o gece  İstanbul’da bulunduğum bir yerde olayları izliyordum demekle yetindiniz. Evet  Sayın Kılıçdarolğlu  tekrar soruyoruz; hani bu ülkede her hangi bir darbe olursa, tankların önüne ilk ben çıkarım diyordunuz?

Bu ülkede 15 Temmuz gecesi saat 10’dan itibaren bir darbe girişiminin olduğu çok açık bir şekilde ortaya çıkmış olmasına rağmen siz sabah saat 10, 30 kadar ortalıkta yoktunuz sayın Kılıçdaroğlu?

 

Cumhurbaşkanımız R.Tayyip Erdoğan akşamın ilk saatlerinden itibaren milleti ile beraber o gece Atatürk hava limanında devletin başındaydı. Devlet bahçeli daha ilk saatlerde itibaren verdiği demeçleri ile devletin yanında olduğunu haykırarak darbecilere karşı durdu. Peki  Sayın Kılıçdaroğlu; siz sabah saat 10 kadar ortaya çıkmadınız , neredeydiniz?  Bu sorunun cevabını milletimiz sizden açık bir şekilde bekliyor?

Şimdi Kartal mitingine gelelim; Kartal mitinginde terörist başı Öcalan’ın posterleri ile Mustafa Kemal Atatürk’ün  posterlerinin yan yana taşınması sizi hiç rahatsız etmedi mi, Sayın Kılıçdaroğlu?  Partinizin tabanında birçok vatandaş bu duruma büyük bir tepki gösterirken, sizden bu durumla ilgili hiç bir doğru dürüst açıklama gelmedi?

 

 35 yıldır PKK bu ülkede her gün asker, polis ve sivil vatandaşlarımızı şehit ederken, HDP eş başkanı Selahattin Demirtaş,  açık açık biz hiç bir zaman PKK’yı terörist olarak görmedik derken, neden hep Selahattin Demirtaş ve HDP ile kol kolasınız?

Bu ülkede 35 yıldır PKK kan döküyor ve siz hiç ciddi bir tepki göstermiyorsunuz?  Söylemisiniz Sayın Kılıçdaroğlu; siz bu tavrınızla bu ülkede neyi amaçlıyorsunuz?

 

Evet Kılıçdaroğlu; 94 yıldır bu ülkede defalarca darbelere maruz kalmış olan bu mevcut siyasi sistemin artık tıkanmış olduğunu gördüğünüz halde, en ufak bir katkı sunmuyor ve üstelik her gün çeşitli suni mazeretlerin arkasına sığınarak sistemin çıkmazdan çıkması için en ufak bir katkı sunmuyorsunuz?

 

Üstelik sistemin çıkamazdan çıkması için yapılan çalışmalara, karşı geliyor ve diyorsunuz ki; “kan dökmeden bu sistemi değiştiremesiniz” diye açıklamada bulunup ortamı neden bu kadar geriyorsunuz Sayın kılıçdaroğlu?

 

Sizde çok iyi biliyorsunuz ki, rejim değil, siyasi sistemin 94 yıldır darbelerle tıkanmış olan tıkanıklığı giderilmeye çalışılıyor ve çareler aranıyor. Peki, ana muhalefet partisi olarak neden yardımcı olmuyor ve bir katkı sunmuyorsunuz?

Türkiye 1946’dan çok partili sisteme geçtikten bu yana kurulmuş olan bütün siyasi partileri suçluyor ve yanlış yolda olduklarını söylüyor ve tek doğru yola olan partinin CHP olduğunu  söylüyorsunuz? Fakat bu millet,  CHP’den sonra kurulmuş olan Demokrat partisini, Adalet partisini, Anavatan partisini ve Ak partiyi tek başına iktidar yaptı ve üstelik bu millet Ak Partiyi dört dönemdir arka arkaya iktidar yapıyor. Peki, siz  Türkiye’nin kurulmuş ilk siyasi partisi olarak bunda bir ibret alıp acaba  biz Atatürk’ün partisi olarak nereden hata yapıyoruz, nereden yanlış yapıyoruz diye hiç bir öz eleştiri ve bir iç muhasebesi yapmayı hiç düşünmediniz mi?

 

CHP’ki Atatürk’ün kurduğu parti olarak, 35 yıldır bu ülkede kan döken PKK’ya terörist diyemeyen HDP ile kol kola girmiş ve kendi tabanınızın tepkisine rağmen yanlış politikalarınızın yanlışlığından dolayı, CHP’nin her seçimden siyasetten biraz daha eridiğini gerçekten göremiyor musunuz?

 

Bakınız Sayın kılıçdaroğlu; bu milletin çoğunluğu siyaset’te artık  eskisi gibi klasik sabit fikirli değildir. Türkiye 1940’ların tek partili   Türkiyesi değildir. Milletimiz  siyaset’te kim doğru söylüyor ve kim bu vatan için başarılı hizmetler yapıyor olarak  görüyorsa; onu iktidar yapıyor. Siz CHP’nin bazı kurmayları bu gerçeği bir türlü görmek istemiyorsunuz.

 

Bakınız yukarıda söylediğimiz gibi, sizden sonra; Demokrat partisi, Adalet partisi , Anavatan partisi, Ak parti kuruldu ve tek başına iktidar oldular.  Bütün bu gerçeklere rağmen, Türkiye’nin kurulmuş olan ilk  partisi  olarak, 70 yıldır bundan ibret alıp siyasi bir ders çıkarmadığınız takdirde, CHP % 25’lerde gezmeye ve hatta daha aşağılara inmeye devam eder. CHP’nin bazı üst kurmayları, kendi  tabanlarının ve milletimizin gerçeklerine rağmen, bir avuç elit ideolojik  zümrenin isteklerine göre siyaset yapıp ülkenin asıl gerçeklerini görmedikleri sürece;  CHP siyasetten erimeye devam edecektir...!

 

Saygılarımla. / lutfucaner@gmail.com

                       Bu yazı 26724 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
YAZARLAR
SON YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ
 • URFA RESİMLERİ
  URFA RESİMLERİ
 • MALATYA RESİMLERİ
  MALATYA RESİMLERİ
 • KAYSERİ RESİMLERİ
  KAYSERİ RESİMLERİ
 • İSTANBUL RESİMLERİ
  İSTANBUL RESİMLERİ
 1. URFA RESİMLERİ
 2. MALATYA RESİMLERİ
 3. KAYSERİ RESİMLERİ
 4. İSTANBUL RESİMLERİ
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Azdin Erdoğan / Elimde değil
  Azdin Erdoğan / Elimde değil
 • KIVIRCIK ALİ / BİR SELAM SAL SABAH OLSUN
  KIVIRCIK ALİ / BİR SELAM SAL SABAH OLSUN
 • İZZET YILDIZHAN / AY BULUTA GİRMİŞ
  İZZET YILDIZHAN / AY BULUTA GİRMİŞ
 • CELAL ÇOLAK / DUYDUN MU / 2010
  CELAL ÇOLAK / DUYDUN MU / 2010
 • İzzettin Aydoğan ( Lo Askero ) Pötürge Türküsü / Kürtçe
  İzzettin Aydoğan ( Lo Askero ) Pötürge Türküsü / Kürtçe
 • Selahattin Demircan / Gule Zeman - Kürtçe İlahi
  Selahattin Demircan / Gule Zeman - Kürtçe İlahi
 1. Azdin Erdoğan / Elimde değil
 2. KIVIRCIK ALİ / BİR SELAM SAL SABAH OLSUN
 3. İZZET YILDIZHAN / AY BULUTA GİRMİŞ
 4. CELAL ÇOLAK / DUYDUN MU / 2010
 5. İzzettin Aydoğan ( Lo Askero ) Pötürge Türküsü / Kürtçe
 6. Selahattin Demircan / Gule Zeman - Kürtçe İlahi
VİDEO GALERİ
YUKARI