Bugun...


Lütfü Caner


facebook-paylasSOL KAFALAR, ASIL GERÇEKLERİ GÖRMEK İSTEMİYOR!
Tarih: 22-12-2016 14:06:00 Güncelleme: 22-12-2016 14:08:00


Dünya’da ve Türkiye’de sol bitti. Fakat halen bazı kesimler ve çevreler sol adına millete bazı sol tandanslı paradigmaları dayatmaya çalışıyorlar.

Bizim gençlik yıllarımızda, sol çevreler biz Milli Selametçileri ve Akıncıları, hep gerici, yobaz, mürteci ve çağdışılıkla itam eder dururlardı. 1972 ve 1978’lerde Türkiye’de sol denilince, hep kendilerini işçi hakları, halkın ezilmişliği konusu gibi ve fikir özgürlüğü gibi bazı konulardan söz eder ve bu bazı amaçlar uğruna mücadele verdiklerini söyler dururdu o dönemin sol gençliği ve çevreleri. Asıl demokrasi ve tüm özgürlüklerin sol yönetimlerde olduğu söylerlerdi. Bu konularda kandırabildikleri kadar gençliğin kafasına Maksizim’i, sosyalizim’i ve Türk tipi solculuğu sokmaya çalışır dururlardı.

Oysaki Dünya’da ki bazı Komünist, Sosyalist ve sol tandanslı ülkelere ve yönetimlere baktığımızda; insan hakları ve özgürlüklerin bir zerresi dahi yoktur. Bu bazı ülkelerde adaletsizliklerin diz boyu devam ettiğini görürsünüz. İşte 1990’lara kadar Rusya’nın hali meydandadır. Mesela Küba devlet başkanı Fidel Castro 49 yıl seçimsiz ölene kadar diktatörlükle Küba’nın başında kaldı. Çin’e baktığınızda insanların hiç bir özel haklarının olmadığı ve adeta köle gibi karın tokluğuna çalıştırıldığı ve ailelerin bir çocukta fazla çocuğunun olmaması için devletin ailelere müdahale ettiği despot bir ülke.

Dünya’da halklarının huzur içinde, özgürce ve refah içinde bir yaşam sürdüğü tek bir sosyalist veya Komünist ülke gösterebilirimsiniz. Maalesef gösteremezsiniz.  Çünkü yönetimi Komünist olan ülkelerde, liderler yönetimi ya darbe ile veya kan dökerek elde ettikten sonra, ölünceye kadar veya ikinci bir darbe girişimine kadar o ülkelerin başında kalırlar. Dünya’da bunun birçok örnekleri vardır. İşte Çin, Kore, Küba, Libya, Suriye ve daha Dünya’nın birçok Komünist ülkesinde seçimle gelen devlet başkanlarına ve yönetimlere rastlamak mümkün mü? Bu söz konusu yönetimleri Komünist olan ülkelerde, gücü elinde bulunduranlar, ya kan dökerek veya darbelerle yönetime gelmektedirler. Türkiye’deki sol zihniyete gelince; halkın tabiri ile, eskiden” Türk solu fakirlerin, işçilerin, ezilenlerin yanında olduğunu söylerdi ve varoşlarda yana tavrını koyardı.” Fakat son yıllarda, Türk solu sahillere ve zengin kentlere hitap eder pozisyona girmiş durumda görüyoruz. Bir zamanlar sözde özgürlüklere sahip çıkacağını iddia eden sol kesimin, maalesef kendileri gibi düşünmeyenleri ve hatta kendileri gibi giyinmeyen kesimlere tahammül dahi etmediklerini görüyoruz.

Geçtiğimiz yakın tarihte seçimlerde, meydanlarda çarşaf yırtanlar, kadınlarımızın, kızlarımızın başında ki başörtüsüne ve bodrum katlarında namazını kılmaya çalışan öğrencilere dahi tahammül etmediklerini meydanlarda ve Ortadoğu Teknik Üniversitesi’nde sergiledikleri bazı manzaralarda sık sık gördük ve izledik.

Gerçekten merak ediyorum ve Türkiye’de solu temsil  ettiklerini söyleyen çevrelere sormak istiyorum; şimdiye kadar Kominizimle, sosyalizimle yönetilen huzur ve refah içinde bir ülke gösterebilirler mi ? İnsanların bireysel hak ve özgürlüklerini olduğu, özel mülkiyet haklarının olduğu, din ve vicdan özgürlüklerinin olduğu ve yönetimlerin özgür seçimlerle geldiği komünist ve sosyalist bir ülke gösterebilirler mi acaba? İşte Türk solu bütün bu gerçekleri milletten saklamaya çalışıyor. Peki, bütün bu gerçekleri daha nereye kadar milletten saklayabilirsiniz? Kabul edin artık, Dünya’da Komünizm ve sosyalizm bitti. Ve tüm beşeri sistemler bir bir çöküyor, halen bunu anlamadınız mı?

Hüküm koyan tek bir Allah’tır ve Hakimiyet kayıtsız, şartsız Allah’ındır. Bütün insanlık bunu er veya geç mutlaka ama mutlaka kabul edecektir...

 

Saygılarımla. / lütfücaner@gmail.comBu yazı 26725 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
YAZARLAR
SON YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ
 • URFA RESİMLERİ
  URFA RESİMLERİ
 • MALATYA RESİMLERİ
  MALATYA RESİMLERİ
 • KAYSERİ RESİMLERİ
  KAYSERİ RESİMLERİ
 • İSTANBUL RESİMLERİ
  İSTANBUL RESİMLERİ
 1. URFA RESİMLERİ
 2. MALATYA RESİMLERİ
 3. KAYSERİ RESİMLERİ
 4. İSTANBUL RESİMLERİ
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Azdin Erdoğan / Elimde değil
  Azdin Erdoğan / Elimde değil
 • KIVIRCIK ALİ / BİR SELAM SAL SABAH OLSUN
  KIVIRCIK ALİ / BİR SELAM SAL SABAH OLSUN
 • İZZET YILDIZHAN / AY BULUTA GİRMİŞ
  İZZET YILDIZHAN / AY BULUTA GİRMİŞ
 • CELAL ÇOLAK / DUYDUN MU / 2010
  CELAL ÇOLAK / DUYDUN MU / 2010
 • İzzettin Aydoğan ( Lo Askero ) Pötürge Türküsü / Kürtçe
  İzzettin Aydoğan ( Lo Askero ) Pötürge Türküsü / Kürtçe
 • Selahattin Demircan / Gule Zeman - Kürtçe İlahi
  Selahattin Demircan / Gule Zeman - Kürtçe İlahi
 1. Azdin Erdoğan / Elimde değil
 2. KIVIRCIK ALİ / BİR SELAM SAL SABAH OLSUN
 3. İZZET YILDIZHAN / AY BULUTA GİRMİŞ
 4. CELAL ÇOLAK / DUYDUN MU / 2010
 5. İzzettin Aydoğan ( Lo Askero ) Pötürge Türküsü / Kürtçe
 6. Selahattin Demircan / Gule Zeman - Kürtçe İlahi
VİDEO GALERİ
YUKARI