Bugun...


Lütfü Caner


facebook-paylasCHP GERGİNLİK ÇIKARDIKÇA KAYBEDİYOR ..!
Tarih: 23-01-2017 10:56:00 Güncelleme: 23-01-2017 10:59:00


 

Geçek doğru gazetecilik demek; topluma gerçek haberi ulaştırmaktır. Masa başına oturup asparagas bir haber uydurup bir an olsun toplumları etkilediğinizi düşünebilirsiniz. Fakat er veya geç birileri sizden hesap sorar ve yalanlarınız ortaya çıkar.

 

Şu üç günlük fani Dünya hayatında bile bile yaptığınız bu yanlışlarınızdan dolayı, size asıl en çetin hesap, yarın Kıyamet gününde sorulacaktır. Yüce Rabbim: ey falan kulum sen Dünya hayatında neden bile bile insanları yanıltmaya çalışıyordun diye sorunca; işte ogün çoğu insanlar bu soruya cevap veremeyeceklerdir.

Çünkü şu üç günlük fani Dünya hayatında, bazılarımız çıkar ve menfaatimiz gereği, bazı siyasi ideolojilerin yanlışlarını görmemezlikten gelerek, her ne pahasına olursa olsun  doğru olduğunu lanse edip topluma dayatmaya çalışıyoruz.

Oysa ki tüm siyasi ideolojiler insanların düşüncelerinin  mahsulüdür. Doğru olabilirler, yanlış olabilirler. Ama siz yıllarca yanlışlarınızı görmeyip ille de bizim dediklerimiz olacak diye topluma beşeri, vesayetçi sistemleri dayatmaya çalışırsanız, toplumda yeter artık der ve her seçimde  sandıkta sizi yavaş yavaş eritir ve sonunda  marjinal  siyesi küçük bir partiye dönüşürsünüz.

Bu millet aptal değildir ve bu ülkede siyasetin nasıl işlediğini, kimin faydalı işler yaptığını ve kimin toplumu gerdiğini açık açık yıllardır görüyor. (Mecliste yaşananları milletimiz hayretler içinde izliyor ve notunu alıyorr.) Acaba günlerdir meclisi çalışmaz hale getirmek isteyen CHP bunun farkında mıdır? Ondan sonra oturup  diyorlar ki; Efendim biz Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu partiyiz, millet neden bizi iktidar yapmıyor diye yakınıyorlar.

Mustafa Kemal Atatürk sağ olsaydı;  35 yıldır bu ülkede  asker, polis vatandaş, 50 bine yakın insanımızı şehit eden PKK’nın destekçisi HDP ile aynı kulvarda beraber olur muydu? Mustafa Kemal Atatürk  sağ olsaydı; 15 Temmuz’da Ülkemizi parçalamak isteyen ABD başta olmak üzere, ülkemizi  yıkmak ve parçalamak isteyen Batı Dünyasının  yanında mı olurdu, yoksa ülkesinin iktidarının yanın da mı olurdu? Bu soruları daha’da çoğaltabiliriz, fakat sayfamızın darlığından dolayı daha fazla açıklamaya gerek görmüyoruz.

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu milletin gözünün içine baka baka çıkıp diyor ki; rejim değişikliğine izin vermeyeceğiz diyor. Kandan söz ediyor ve milleti  germeye kışkırtmaya çalışıyor. Fakat milletimiz artık bu tür siyasetçilerin bu tür kışkırtmalarına pirim vermiyor ve alet olmuyorlar. Evet,  Yüce milletimiz asıl gerçekleri çok iyi biliyor.

Çünkü mecliste oylanan yaslarla rejim değil, sistem değişikliğine gidiliyor. Ülke iki başlılıktan kurtulacak, bundan sonra mecliste kanun ve yasalar daha çabuk  işlerlik kazanacak ve  tek elde hizmet daha çabuk yürüyecek.

Cumhuriyetin kuruluşundan bu yana hiç bir Cumhurbaşkanı ile Başbakan doğru dürüst anlaşamamışlardır. Mustafa Kemal Atatürk ile İsmet İnönü dahi aynı siyasi partiden olmalarına rağmen anlaşamamışlardır. Cumhurbaşkanı ile Başbakan ayrı ayrı siyasi partilerden olduğu dönemleri çok iyi biliyoruz. Hiç bir zaman Cumhurbaşkanı İle Başbakanlar anlaşamamış ve ülkede sistem hep tıkanmış ve Türkiye hep kaybetmiştir.

 Yeni sistem gerçekleştiği taktirde, ülke iki başlılıktan kurtulacak ve hizmetler daha çabuk yürüyecektir. Eğer CHP  Cumhurbaşkanı’nın partili olmasına karşı geliyorsa; Peki, Atatürk ve İsmet İnönü hem Cumhurbaşkanı hemde partili değilmiydi? Onun için, CHP’nin mecliste çıkırdığı gerginliğin ve söylediği argümanlarının hiç bir tutar  yanı yoktur.

Asıl gerçek şudur: Atatürk’ün bütün düşünce ve fikirlerinden  uzaklaşmış ve tamamen sol zihniyetli sosyalist bir partiye dönüşmüş olan CHP, bu mevcut statükocu, vesayetçi ve milletin değer yargılarına sırt dönmüş olan siyasi tavrı ile yeni sistemde asla iktidar olamayacağını çok iyi biliyor. Onun için bütün bu gerginlikleri çıkarıp acaba milleti inandırabilir miyiz diye ortamı germeye çalışıyor.

Fakat bütün milletimiz çok iyi biliyor ki, Türkiye iki başlılıktan kurtulup tek elden yönetildiği takdirde, daha hızlı bir şekilde kalkınacak ve daha güçlü bir dünya ülkesi olacaktır. CHP’nin mecliste sergilediği manzaralar ancak CHP’ye taban kaybettiriyor, fakat CHP üst kurmayları siyasi ikballeri gereği bu gerçeği bir türlü görmek istemiyorlar...

Saygılarımla. / lutfucaner44@gmail.comBu yazı 27027 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

ÇOK OKUNAN HABERLER
YAZARLAR
SON YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ
 • URFA RESİMLERİ
  URFA RESİMLERİ
 • MALATYA RESİMLERİ
  MALATYA RESİMLERİ
 • KAYSERİ RESİMLERİ
  KAYSERİ RESİMLERİ
 • İSTANBUL RESİMLERİ
  İSTANBUL RESİMLERİ
 1. URFA RESİMLERİ
 2. MALATYA RESİMLERİ
 3. KAYSERİ RESİMLERİ
 4. İSTANBUL RESİMLERİ
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Azdin Erdoğan / Elimde değil
  Azdin Erdoğan / Elimde değil
 • KIVIRCIK ALİ / BİR SELAM SAL SABAH OLSUN
  KIVIRCIK ALİ / BİR SELAM SAL SABAH OLSUN
 • İZZET YILDIZHAN / AY BULUTA GİRMİŞ
  İZZET YILDIZHAN / AY BULUTA GİRMİŞ
 • CELAL ÇOLAK / DUYDUN MU / 2010
  CELAL ÇOLAK / DUYDUN MU / 2010
 • İzzettin Aydoğan ( Lo Askero ) Pötürge Türküsü / Kürtçe
  İzzettin Aydoğan ( Lo Askero ) Pötürge Türküsü / Kürtçe
 • Selahattin Demircan / Gule Zeman - Kürtçe İlahi
  Selahattin Demircan / Gule Zeman - Kürtçe İlahi
 1. Azdin Erdoğan / Elimde değil
 2. KIVIRCIK ALİ / BİR SELAM SAL SABAH OLSUN
 3. İZZET YILDIZHAN / AY BULUTA GİRMİŞ
 4. CELAL ÇOLAK / DUYDUN MU / 2010
 5. İzzettin Aydoğan ( Lo Askero ) Pötürge Türküsü / Kürtçe
 6. Selahattin Demircan / Gule Zeman - Kürtçe İlahi
VİDEO GALERİ
YUKARI