Bugun...


Lütfü Caner


facebook-paylasKaş Yapayım Derken, Göz Çıkarmak!
Tarih: 15-11-2014 16:16:00 Güncelleme: 15-11-2014 17:47:00


Ulusal medyaya ve dolayısı ile Malatya yerel basın ve görsel medyasına sesleniyorum!  Sakın ha sakın, kaş yapayım derken göz çıkarmaya kalkmayalım. Türkiye’nin, 91 yıldır her türlü tahribata uğramış ve Hristiyan Batı Dünyasının çıkar ve menfaatlerine göre şekillenmiş olan bu siyaset arenasından evliya türü bir siyasetçi arasanız; yanılır çok hatalar yaparsınız. Çünkü 91 yıllık Cumhuriyet döneminde dizayn edilen bu siyaset biçimi; tek parti dönemi, darbeler, dış güçlerin desteğindeki egemen sermaye, dezenformasyon, kendi çıkar ve menfaatleri için dünyayı idare eden egemen şirketlerin dizayn ettiği, Türkiye’ye özgü bir siyaset biçimi 91 yıldır Türkiye’de egemen durumdadır.

Eğer siz yıllardır böylesine dezenformasyona uğramış olan, Türkiye siyasetinin içinde evliya türü bir siyasetçi arıyorsanız; boşuna vakit geçirmiş olursunuz ve yanılırsınız.. Çünkü Türkiye’de aradığınız o, yukarıda sözünü ettiğimiz türden siyasetçiyi; ancak bir elin parmak sayısı kadar bulabilirsiniz.                   Fakat bu toplum artık onlara da inanmıyor, çünkü toplumun önemli bir kısmı da artık bu sözünü ettiğimiz dezenformasyona uğradığı için, her şeye kendi menfaat ve çıkarları açısında baktığı için, artık bu ülkenin geleceğini düşünecek müspet insanların sayıları oldukça az kalmıştır.

Evet, bugün toplumda, sabah evinden çıkıp işe giden birçok vatandaşımız; sağında solunda, toplumda gördüğü birçok olumsuzluklar, adaletsizlikler ve çarpılıklar karşısında; yüzünü çevirip aman bana ne ya, beni sokmaya yılan bin yaşasın ruh hali ile huzurlu yaşayacağını zan ediyor. Hâlbuki bu yılanların her gün çoğaldığını ve artık herkesi sokmaya başladıklarının halen farkında değil çoğu insanımız maalesef.

İşte böylesine çarpık bir siyaset ortamında; hasbelkader iktidara gelmiş o, yukarıda sayıları bir elin sayısı kadar az olduğunu söylediğimiz bazı insanların böylesine zorlu bir yapılanmanın içerisinden kasıt olmadan düştükleri bazı istisnai küçük hatalarını bir savaş çığırtkanlığı ile toplumun gündemine sermeye kalkarsak;  ancak yanlış yapmış ve yıllardır bu ülkeyi yıkmaya, parçalamaya çalışanların ekmeğine yağ sürmüş oluruz değerli meslektaşlarım.

Evet, elbette ki eleştiri hakkımızı kullanacağız. Elbette ki bazı olumsuzlukları tartışacağız.  Gerçekten kasıt olduğunu gördüğümüz yerde; gerekirse kanun ve yasaların doğrultusunda hukuki zeminlerde konuyu tartışacağız. Ama ve lakin pire için yorgan yakıp ortalığı bir birine katmaya kalkarsak; işte o, zaman kendi nefsimiz, isteklerimiz ve çıkarlarımız için ancak birilerine çamur atmış ve iftira atmış oluruz. Evet, işte böylesine bir süreçte;: bizler basın ve medya adına görev yaptığımızı zan edenler;yaptığımız eleştirmek değil, ancak çıkarcılık ve haksızlık yapmış oluruz. Onun için kaş yapayım derken göz çıkarmayalım tabirini aklıselim insanlar için bilinçli olarak kullanıyoruz.

Bu ülkede yıllardır öyle bir kesim var ki; siz ne yaparsanız yapın, onlar her şeye siyasi, ideolojik ve çıkar menfaatleri açısından baktıkları için, zaten siz onlara hiçbir şeyi beğendiremezsiniz.Bu sözünü ettiğimiz bazı kesimler; kendileri yüzde % 100 de hata yapsalar, yine görmemezlikten gelir, yaptıklarını hep doğru olduğunu savunurlar. Fakat hasbelkader karşılarındaki dürüst insanlar farkından olmadan. kasıt olmadan, bir hata yapmış veya bir yanlışa düşmüş olsalar; bu bazı kesimler feryat figan edercesine ülkenin gündemini bir kaosa çevirip bundan bir menfaat umarlar. İşte basın ve medya olarak, bu tuzağa düşmemek için, yazdıklarımızdan, çizdiklerimizden, söylemeye çalıştıklarımızdan ( elimizi cüzdanımıza değil, mutlaka vicdanımıza koymalıyız.) Çünkü bu yazdıklarımızın hesabı; yarın Ruzi Mahşer’de mutlaka, ama mutlaka bizlerden sorulacaktır beyler. Sakın ha sakın, bunu unutmayalım Sayın değerli  meslektaşlarım.

Evet, görevimiz icabı elbette ki yanlışları eleştireceğiz,  tartışacağız, yazacağız ve çizeceğiz. Ama ve lakin, çıkarlarımız ve menfaatlerimiz için yalan ve dezenformasyon yapmayacağız. Çünkü dürüst basın ve medya’ya; yalan söylemek, iftira atmak, karalama yapmak yakışmaz. Evet, toplumumuz da artık bu konularda enayi değil, bu yapılanları çok iyi tahlil edecek bir fikir ve düşünce seviyesine sahiptir. Herkesin mutlaka bunu bilmesi ve anlaması lazımdır. Çünkü Türkiye, 91 yıldan sonra; kendisini ayakları üstüne kaldıracak dinamik kadroları az olsa, ancak yeni yakalamış ve bulmuştur. Sakın ha sakın, pire için yorgan yakmaya kalkıp son 12 yıldır bu ülkede nice başarılı hizmetler yapan ve adeta sesiz bir devrim gerçekleştiren bu başarılı kadroların yoluna taş koymayalım ve mutlaka yardımcı olalım milletçe.              Evet, değerli meslektaşlarım; eleştirmeyelim, tartışmayalım demiyoruz. Sakın böyle değerlendirmeyeniz.   Söylemeye çalıştığımız; eleştirirken bazı çıkar ve menfaatlerimiz adına başarıların yolunu tıkamayalım küçük bazı hatalar için değerli meslektaşlarım.    

Yani kıssaca demek istiyoruz ki; yaptıklarımızdan dolayı elimizi cüzdanımıza değil, vicdanımıza koyalım Sayın değerli basın ve medyamız. Saygılarımızla. / lutficaner@gmail.comBu yazı 1662 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
YAZARLAR
SON YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ
 • URFA RESİMLERİ
  URFA RESİMLERİ
 • MALATYA RESİMLERİ
  MALATYA RESİMLERİ
 • KAYSERİ RESİMLERİ
  KAYSERİ RESİMLERİ
 • İSTANBUL RESİMLERİ
  İSTANBUL RESİMLERİ
 1. URFA RESİMLERİ
 2. MALATYA RESİMLERİ
 3. KAYSERİ RESİMLERİ
 4. İSTANBUL RESİMLERİ
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Azdin Erdoğan / Elimde değil
  Azdin Erdoğan / Elimde değil
 • KIVIRCIK ALİ / BİR SELAM SAL SABAH OLSUN
  KIVIRCIK ALİ / BİR SELAM SAL SABAH OLSUN
 • İZZET YILDIZHAN / AY BULUTA GİRMİŞ
  İZZET YILDIZHAN / AY BULUTA GİRMİŞ
 • CELAL ÇOLAK / DUYDUN MU / 2010
  CELAL ÇOLAK / DUYDUN MU / 2010
 • İzzettin Aydoğan ( Lo Askero ) Pötürge Türküsü / Kürtçe
  İzzettin Aydoğan ( Lo Askero ) Pötürge Türküsü / Kürtçe
 • Selahattin Demircan / Gule Zeman - Kürtçe İlahi
  Selahattin Demircan / Gule Zeman - Kürtçe İlahi
 1. Azdin Erdoğan / Elimde değil
 2. KIVIRCIK ALİ / BİR SELAM SAL SABAH OLSUN
 3. İZZET YILDIZHAN / AY BULUTA GİRMİŞ
 4. CELAL ÇOLAK / DUYDUN MU / 2010
 5. İzzettin Aydoğan ( Lo Askero ) Pötürge Türküsü / Kürtçe
 6. Selahattin Demircan / Gule Zeman - Kürtçe İlahi
VİDEO GALERİ
YUKARI